Genç bir şirket olarak hızla büyüyen Hakmar AVM, asıl gücünü özverili tüccar bakışına ve profesyonel anlayışa sahip çalışanlarından almaktadır.

İnsan Kaynakları Politikamız

· Şirketimizin hedeflerine ulaşabilmesi için organizasyonun bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarını analiz ederek en uygun insan kaynağını oluşturan sistemleri kurmak,

· Perakende Sektöründe müşteri memnuniyeti ve kalite yönetim anlayışını üst noktalara çıkararak, bölgemizde en çok çalışılmak istenen kurum haline gelmek,

· Çalışanların bilgi ve yeteneklerine uygun görevlerde çalışmalarını sağlayarak işgücü ve bütçe imkanlarından etkin ve verimli yararlanmak,

· Çalışanların eğitimine önem vermek ve bu amaçla her yıl eğitim programları için İnsan Kaynakları Yönetimi bütçesinde karşılık ayırmak,

· Çalışanların görevlerine bağlılığını artırmak; çalışanlarla yönetim arasındaki iletişimi ve yöntemlerini geliştirmek,

· Çalışanlarda, şirkete bağlılık duygusunun gelişmesini sağlamaktır.

İŞ BAŞVURU FORMU

Değerli adayımız;

İş başvurusu gerçekleştirmek için aşağıdaki linke tıklayarak ya da QR kodu okutarak açılan sayfadaki formu doldurabilirsiniz.

Başvurunuz tarafımıza ulaştığında uygun adayların gerekli değerlendirmeleri İnsan Kaynakları birimimiz tarafından yapılmaktadır.

İşe Alım Süreci

Adaylarımız başvurularını, kendilerine en yakın mağazamızdan yapabilirler. Mağaza Müdürlerimiz ve danışma bölümünde görevli olan personelimiz, müracaat ve görüşme konusunda yardımcı olacaklardır.

Norm kadro çalışmalarına göre açık bulunan kadrolar için, mağazalarımızdan gelen başvurular üzerinden değerlendirmeler yapılarak adaylarla mülakat sürecine başlanır.

Temel Yetkinliklerimiz;
Mağaza çalışanlarında aradığımız temel özellikleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

· Etkin İletişim Becerisi,
· Müşteri Odaklılık,
· Çözüm Odaklılık
· Takım Çalışmasına Yatkınlık
· Problem Çözme Becerisi
· Sonuç Odaklılık
· İstekli Olmak
· Eğitim ve Gelişime Yatkın Olmak
· Mağaza Fiziki Koşullarına Çabuk Adapte Olabilmek.3

ORYANTASYON

İşe alım kararı verilen adaylar; şirket hakkında bilgilendirmek, kurum kültürü ve görev yapacağı pozisyona alıştırmak ve iş süreçlerini öğretmek amacıyla oryantasyon programından geçerler. Oryantasyon programlarının içeriği ve süresi, bölümlere göre değişiklik göstermektedir.

EĞİTİM VE GELİŞTİRME UYGULAMALARI

Şirketimiz genelinde kişisel ve mesleki gelişime önem verilmekte ve çalışanlarımızın devamlı kendilerini geliştirmeleri için çeşitli eğitim programları uygulanmaktadır. Eğitimlerimiz uzman eğitimciler tarafında uygulanmaktadır.

KARİYER YÖNETİMİ

Şirketimizde yer alan kadrolar ve çalışanlarımız ile ilgili kariyer planlama çalışmaları yapılmaktadır. Her bir pozisyona ait kariyer yolları belirlenmekte,  kadronun gerektirdiği yetkinlikler ve çalışanlarımızın yetkinlikleri ile ilgili eşleştirmeler yapılmakta ve bu çalışma da eğitim ihtiyacı analizine veri sağlamaktadır. Böylece çalışanlarımız için bir üst kadro için hazırlanmaktadır. Ayrıca şirketlerimiz arasında bir üst pozisyona terfi imkanları da bulunmaktadır.

PERFORMANS YÖNETİMİ

Şirketimiz genelinde yetkinlik ve hedef bazlı performans sistemi uygulanmakta ve sonuçlar çeşitli insan kaynakları fonksiyonları için, insan kaynağı planlamasının yapılmasında ve prim sistemi uygulamasında kullanılmaktadır.